Bir bakışta General Tire markası Avrupa yaz lastikleri portföyü

Mart 2016

Amerika kökenli General Tire markası, tüm ürün serilerinde güvenilir performans garantisiyle farklı ihtiyaçlara cevap veren üç yaz lastiği modeli sunuyor. General Tire, "Her yer ulaşılabilir" misyonundan yola çıkarak "günlük maceralarınız için" üretilen ürünlerin performans, yol tutuşu ve dayanıklılık özelliklerinin altını çiziyor.

  • Altimax Sport, Altimax Comfort ve Eurovan 2: Amerikan markası, otomobil ve van araçlar için kapsamlı bir yaz lastiği serisi sunuyor
  • Günlük maceralar için yüksek sürüş kalitesi sunan sportif model seçenekleri

Amerika kökenli General Tire markası, tüm ürün serilerinde güvenilir performans garantisiyle farklı ihtiyaçlara cevap veren üç yaz lastiği modeli sunuyor. General Tire, "Her yer ulaşılabilir" misyonundan yola çıkarak "günlük maceralarınız için" üretilen ürünlerin performans, yol tutuşu ve dayanıklılık özelliklerinin altını çiziyor. Altimax Sport hassas direksiyon tepkisi ve kısa fren mesafesi, Altimax Comfort ise yüksek güvenlik standartlarından ödün vermeden üstün sürüş kalitesi, uzun hizmet ömrü ve düşük yuvarlanma direnci ile öne çıkıyor. VW Transporter ve Fiat Ducato gibi van araçlar için ise General Tire, Eurovan 2 yaz lastiğini piyasaya sürdü. Bu dayanıklı nakliye ve van araç lastiği, yolcu ve eşya taşımacılığında güvenilir ve ekonomik bir alternatif.

Altimax Sport

General Tire Altimax Sport, özellikle ıslak ve kuru yollarda hassas yol tutuşu ve kısa fren mesafesi sunmak üzere tasarlandı. Geniş çevresel kanalları ve açık omuz blokları, suyu hızla tahliye ederek ıslak yolda fren mesafesini kısaltır. Lastiğin dış omuz bölgesinde yer alan sert bloklar, kuru yolda hassas direksiyon tepkisi sağlarken, yanal sağlamlığı ve dengesi yüksek hızda ve kavisli yollarda güvenli sürüş için hassas yol tutuşu sunar. General Tire, ıslak yolda yüksek kavrama ve düşük yuvarlanma direnci gibi birbiriyle çatışan hedeflere aynı anda ulaşmak için modern bir silika sırt hamurunu tercih etmiş. Ayrıca bu asimetrik, sportif lastikte eşit olmayan aşınmanın erken tespit edilmesini sağlayan Görsel Mekanik Ayar İşareti (VAI) ve sürücüye lastiğin değiştirilmesi gerektiğini zamanında gösteren Kademeli Lastik Aşınma Göstergesi (RTM) bulunuyor. Altimax Sport, 2016 yılında eklenen beş yeni ebatla birlikte 75 farklı ebatta piyasaya sürüldü. 14-20 inç jantlar için üretilen bu sportif General Tire lastikleri 300 km/s hıza kadar onaylıdır.

Altimax Comfort

General Tire Altimax Comfort, özellikle sessiz ve konforlu sürüş isteyen sürücüler için tasarlandı. Tüketicilerin bu isteğini yerine getirmek için General Tire ürün geliştirme mühendisleri, yol temas alanına çapraz şekilde giren bloklu bir sırt tasarlayarak lastik/yol gürültüsünün sabit ve makul düzeyde kalmasını sağladı. Aynı zamanda lastiğin güvenlik özelliklerine de büyük önem verdiler: Altimax Comfort, ıslak zeminde iyi yol tutuşu sunmak üzere düşük yuvarlanma dirençli silika hamurdan üretildi. Bloklarda bulunan yanal kılcal kanallar, suyu hızla tahliye etmek için sırt kanallarına yönlendirerek ıslak zeminde yüksek emniyet sağlar. Bu asimetrik lastik, virajlarda lastiği destekleyen dayanıklı dış sırt blokları sayesinde hassas direksiyon tepkisi verir. Frenleme ve şerit takibi sırasında, lastik merkezinde bulunan geniş sırt olukları, iyi yön kararlılığı ve kısa fren mesafesi için yolla maksimum temas alanı yaratır. Altimax Comfort deseninde de Görsel Mekanik Ayar İşareti ve Kademeli Lastik Aşınma Göstergesi bulunuyor. 13-16 inç jantlarda yaklaşık 50 farklı ebatta piyasaya sürülen bu desen 240 km/s hıza kadar onaylıdır.

Eurovan 2

Eurovan 2, General Tire serisinin van ve nakliye araçları için dayanıklı performans sunan lastiğidir. Islak yol sürüşü esnasında, üç adet geniş çevresel tahliye kanalı büyük miktarda suyu yukarı çeker ve dış sırt bloklarının geniş kanalları aracılığıyla yol temas alanından uzaklaştırır. Dış sırt bloklarında bulunan karşılıklı kanalların çapraz dizilimi, frekans yoğunluklarını önleyerek lastik/yol gürültüsünü kabul edilebilir seviyede tutar. Lastik merkezinde bulunan ve çevresel ve yanal kuvvetleri yola etkili şekilde aktaran geniş ve sağlam sırt blokları, hassas yön kararlılığı ve kısa fren mesafesi sağlar. Eurovan 2 bu üstün sağlamlığını, lastik yanağında bulunan ve yük taşıyan van araçların sık sık kaldırımla temasının lastiğe zarar vermesini önleyen ilave kauçuk katmanına borçludur. Bu oldukça dayanıklı van ve nakliye aracı lastiği, 14-16 inç jantlar için 20 ebatta mevcut. Bu lastiklerin yük kapasitesi, ebata bağlı olarak 1.150 kilograma (LI 113) kadar çıkabilir.

İletişim
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28

1915'ten beri.
General Tire. Bir Continental markasıdır.