General Tire: SUV ve 4x4 Yaz lastikleri

Mart 2016

General Tire, SUV ve dört çeker araçlar için hem kara yolunda hem arazide kullanıma uygun geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

  • General Tire, SUV ve arazi araçlarında uzman olarak bilinir
  • Geniş ürün yelpazesi neredeyse tüm ihtiyaçlara cevap veriyor

Continental'in Amerikan kökenli lastik markası General Tire, genellikle yüksek performanslı SUV ve arazi lastikleriyle anılır. Bu odak noktasından "4x4 uzmanınız" sloganıyla yola çıkan General Tire, SUV ve dört çeker araçlar için hem kara yolunda hem arazide kullanıma uygun geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.Grabber HTS60

Yeni Grabber HTS60 modern sırt deseniyle geçtiğimiz yıl piyasaya sürüldü. Blok ve kılcal kanalları lastiğe çok sayıda tutucu kenar kazandırarak lastiğin ıslak zeminle iyi kenetlenmesini sağlıyor. Hamur bileşimi, arazi sürüşlerinde taşların lastiğe vereceği hasara karşı direnci artırmak üzere tasarlanmıştır. Lastik, iki yanında yer alan ve merkezde oluşan rahatsız edici yuvarlanma gürültüsüne karşı bir ses bariyeri gibi hareket eden dış olukları sayesinde, sesi oldukça iyi şekilde emerek sessiz sürüşü garanti ediyor. General Tire lastik mühendisleri, "StabiliTread teknolojisi" ile dayanıklı sırt deseni üzerinde eşit basınç dağılımı sağlayarak yüksek kilometre performansı elde etmeyi başardı. Selefinden yaklaşık olarak yüzde 25 daha fazla kilometre performansı gösteren Grabber HTS60'ın aşınmaya karşı yüksek dirençli sırt hamuru test edilip onaylandı. Bu SUV ve 4x4 araç lastiği, kara yolunda olduğu kadar hafif engebeli arazide de kullanıma uygundur. Grabber HTS60, çapı 15 -20 inç arasında değişen jantlarda 30 ebatta mevcut olup 240 km/s hıza kadar onaylıdır. Bazı ebatlarda lastik yanağındaki yazılar beyaz çerçevelidir. 

Grabber GT

4x4 uzmanı General Tire, Grabber GT ile özellikle SUV ve 4x4 otomobillerden beklenen yüksek performanslı bir kara yolu lastiği sunuyor. Bu lastiğin avantajları arasında ıslak ve kuru yollarda güvenli frenleme, hassas yol tutuşu ve güvenli suda kızaklama özellikleri bulunuyor. Lastik mühendisleri, yakıt tüketimini azaltmak için başarılı selefine kıyasla Grabber GT'nin kilometre performansını yüzde 3, sürüş konforunu ise yüzde 8 oranında arttırdı. 40'tan fazla ebatta üretilen lastik, 190 ve 300 km/s arasındaki hızlar için onaylıdır. Lastik ebatları Audi Q3, Honda CR-V, Range Rover Evoque ve Porsche Cayenne gibi farklı SUV araçlar için uygundur.

Grabber AT

Grabber AT lastiklerinin sırt deseni, hem kara yolunda, hem engebeli arazide kullanıma uygun şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca her türlü arazinin uzmanı, zeminle kenetlenen çok sayıda sağlam blokları sayesinde aracın engebeli arazide ilerlemesini, direksiyon hâkimiyetini ve kısa fren mesafesine ulaşılmasını sağlar. Derin sırt kanalları, çamurlu yol ve kaygan kırsal alanlarda ekstra kavrama sunar. Lastik yanağına ulaşan agresif omuz blokları, yanak bölgesinin hasar görmesine engel olur. General Tire tarafından çapı 15- 20 inç jantlar için 45 ebatta geniş bir ürün yelpazesinde üretilen bu lastik, 210 km/s hıza kadar onaylıdır.

Grabber MT

Zorlu arazi sürüşlerinde mükemmel bir uzman olan Grabber MT, sert bloklarıyla açık, kendi kendini temizleyebilen bir sırt desenine sahiptir. Bu sırt deseni, taş, taşlı zemin, kum ve çamurla kenetlenerek en zorlu geçitlerde dahi ultra yüksek çekiş gücü sağlar. Üç katlı karkası, lastiği darbelerden kaynaklanan kopma ve hasarlara karşı korumak için arazi sürüşünde dahi dayanıklı (dolayısıyla uzun ömürlü) olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu özellikleri, arazi lastiğini engebeli zeminde emniyetli ve güçlü bir yol arkadaşı yapar. General Tire tarafından hem metrik, hem ABD ölçülerinde 15 - 16 inç jantlar için üretilen bu arazi uzmanı 160 km/s hıza kadar onaylıdır.

Grabber TR

Grabber TR ile General Tire, güvenli yol tutuş özelliklerini arazi uyumuyla birleştiren bir SUV/4x4 uzmanını daha serisine ekledi. Göz alıcı sırt deseni, sert omuz bölgesi ve farklı açılarda dizilmiş bloklarıyla bu sağlam lastik, engebeli arazide dahi kullanılabilir. Lastiğin özel hamuru, taşların lastiğe girmesini önler ve lastiğin darbelerden kaynaklı kırılma ve kopma riskini azaltır. Islak yolda su, derin sırt kanalları sayesinde hızla tahliye edilirken sert dış omuz bölgesi asfalt üzerinde de hassas direksiyon performansı sunar. Yedi ebatta üretilen bu kara yolu /arazi uzmanı, Asyalı ve Amerikalı üreticilerin ürettiği hafif ve orta sınıf SUV araçlar için idealdir.

İletişim
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28

1915'ten beri.
General Tire. Bir Continental markasıdır.