Akıllı sürücüler için kış lastikleri

Ekim 2015

Ürün portföyü, otomobil ve SUV araçlar için kış lastikleri ile İskandinav ülkeleri için özel desenleri içeriyor.

General Tire, otomobil ve SUV araçlar için kış lastikleri serisini daha da genişletti. Mevcut portföy İskandinav ülkelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş iki adet çivilenebilir, bir adet yumuşak hamurlu olmak üzere beş model seçeneği sunuyor. Bu sayede General Tire, Avrupalı sürücülerin farklı bölgesel ihtiyaçlarına göre tasarlanmış kış lastikleri ile geniş bir araç yelpazesini donatabiliyor. General Tire markalı bu kış uzmanları yalnızca M+S etiketini değil, bu kış lastiklerinin özel bir testle uygunluğunu kanıtladığını gösteren "Dağda kar tanesi" işaretini de taşıyor.


Snow Grabber – çivilenebilir SUV kış lastiği

Snow Grabber, Avrupa ve Asyalı SUV üreticilerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirildi.  Buna yüksek yük taşıma kapasiteli "extra-load" modellerinin üretimi ve SUV araçların daha yüksekte bulunan kütle merkezini dikkate alan lastik tasarımı da dahil. Tüm kış koşullarında mümkün olan maksimum güvenliği sağlamak üzere tasarlanan Snow Grabber, mükemmel viraj dengesini yüksek çekiş gücü ile birleştirir. Bu sayede karda, yumuşak arazide ve buzlu yollarda sınırsız sürüş keyfinin yanı sıra hassas yol tutuşu ve kısa fren mesafesi sunar. Standart lastiğin yanı sıra bir de çivi çakılan modeli bulunan lastik, 26 ebatta mevcut. Snow Grabber, 15 - 19 inç arasındaki jantlar için yüzde 70 ve 50 kesit oranında ve 205- 255 mm arasında genişliklerde üretiliyor. Bu lastikler, ebata bağlı olarak 240 km/s hıza kadar onaylıdır.

Altimax Winter Plus – gerçek kış uzmanı

Altimax Winter Plus, kompakt ve orta sınıf arasındaki araçlar için gerçek bir çok yönlü performans lastiğidir. Sırt bloklarında bulunan zig zag kılcal kanallar, geniş yanal ve dikey kanallar ile birleştiğinde temas alanından hızlı su tahliyesi sağlarken karda ve buzda daha iyi kavrama yapan çok sayıda kenar oluşturur. Altimax Winter Plus lastikleri 13 - 17 inç arasındaki jantlar için yüzde 80 ve 45 kesit oranında ve 155- 225 mm arasında genişliklerde 24 ebatta mevcuttur. Bu lastikler modele bağlı olarak 240 km/s hıza kadar onaylıdır.

İletişim
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28

1915'ten beri.
General Tire. Bir Continental markasıdır.