Land Rover Owner International Testinin Şampiyonu Grabber X3

New content item

İngiltere’de yayınlanan “Land Rover Owner International” dergisi, iki MT (çamurlu arazi) lastiğini on adet zorlu teste soktu. Yüzyılı aşkın bir geçmişe sahip General Tire, Grabber X3 lastiğiyle üstün performans göstererek testten şampiyon ayrıldı.

 

Zorlu, çamurlu arazide yol almak zorunda olan 4WD araçların olmazsa olmazlarından bir tanesi MT (çamurlu arazi) lastiğidir. Çünkü MT lastikler, engebeli ve tahmin edilemeyen yollarda yüksek kavrama sağlayarak çamurda kendi yolunu açma özelliğine sahip. İngiltere’de yayınlanan “Land Rover Owner International” dergisi, Land Rover Discovery 2 Td5 test aracıyla iki MT lastik modelini test etti.


Şampiyon Grabber X3

 

Toplamda 10 adet parkurun hazırlandığı testte ilk olarak ıslak yolda frenleme ve yol/lastik gürültüsü test edildi. İlk iki testte üstün bir performans gösteren General Tire Grabber X3, çamurlu tekerlek izlerinden yukarı tırmanırken, derin bir çamur göletinin üzerinden geçerken ve çamurlu bir virajı alırken ABD’li rakibine karşı üstünlük sergiledi. Uzmanlar son değerlendirmelerinde şu ifadeleri kullandı: “General Grabber X3 lastiği,  yanağının kavrama gücü sayesinde çamurlu arazide tırmanırken, yol ve viraj alırken tüm takdirleri topladı. Hız yaparken de daha az ses çıkaran bu lastik, ıslak yolda da daha iyi fren performansı gösterdi.

 

General Tire, 15-19 inç aralığında farklı ebatlarda çamur-arazi lastikleri üretiyor. General Tire tarafından üretilen lastikler dünya genelinde 160 km/sa hıza kadar onaylı olma özelliği taşıyor.


1915'ten beri.
General Tire. Bir Continental markasıdır.