General Tire Altimax A/S 365 dört mevsim lastiğini piyasaya sürüyor

8 Ağustos 2016

Yeni Altimax A/S 365 ile General Tire, Avrupa'nın mevsim ve yol şartlarına uygun bir dört mevsim lastiği sunuyor.

  • Yüksek güvenlik özellikleriyle son teknoloji ürünü dört mevsim lastik
  • Geniş ürün yelpazesi

Yeni Altimax A/S 365 ile General Tire, Avrupa gereksinimlerine uygun bir dört mevsim lastiği sunuyor. Amerika'da yüksek performanslı dört mevsim lastikleri geliştirme konusunda köklü bir geçmişi olan Amerikan lastik markası, yeni ürününü hem yaz hem kış mevsimine uygun güvenli sürüş özellikleriyle donattı. Yönlü sırt deseniyle Altimax A/S 365, yaz mevsiminin sonlarında 14-17 inçlik jantlar için 240 km/s hıza kadar onaylı olarak 24 ebatta piyasaya sürülecek.

Lastik mühendisleri, sırt bölgesini tasarlarken yaz ve kış lastiklerinin özelliklerini bir araya getirmeyi tercih ettiler. Dengeli dikey omuz blokları, kalkış ve frenleme esnasında kavrama gücünün yola iyi aktarılmasını sağlıyor. Geniş dairesel ve yanal kanallar sayesinde ıslak yolda su, yol temas alanından hızla tahliye edilebiliyor. Yeni Altimax A/S 365 lastiklerinin sırt merkezinde, kış mevsiminde güvenli sürüş için dört mevsim kullanıma özel olarak tasarlanmış V şeklindeki bloklar ve çok sayıda tutucu kenar oluşturan sinüs biçimli kılcal kanallar yer alıyor. Bu sayede lastikler tipik kış şartlarında da frenleme, kalkış ve yanal yönlendirme için gereken yol tutuşunu sağlayabiliyor. Sırt bölgesine düzenli bir şekilde dağılmış kılcal kanallar, blokların sağlamlığını korumalarına yardımcı olarak eşit aşınma sağlıyor ve lastiğin kilometre performansını arttırıyor.  Standart bir General Tire kış lastiği ile kıyaslandığında yeni Altimax A/S 365, karda kavrama, karda yol tutuşu açısından kış lastiğine yakın performans gösterirken suda kızaklamaya karşı eşit oranda koruma ve kuru yollarda daha kısa fren mesafesi ile daha iyi yol tutuşu sağlıyor.

Altimax A/S 365, 14-17 inç jantlar için genişliği 155 ile 215 mm ve kesit oranı yüzde 50 ile 70 arasında değişen 26 ebatta üretilecek. Bu lastikler, ebata bağlı olarak 190 ile 240 km/s hıza kadar onaylıdır. Kış kullanımı için mutlaka gereken M+S sembolünün yanı sıra Altimax A/S 365, lastik yanağında güvenli kış sürüşü özellikleri taşıdığını gösteren kar tanesi sembolünü de taşıyor. AB lastik etiketinde Altimax A/S 365, yuvarlanma direncinde F ve C; ıslak yol tutuşunda ise E ve C kategorisinde yer alıyor.


İletişim
Handan Gürsoy

Pazarlama İletişim Müdürü

Continental Türkiye

Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Allianz Tower, No: 1/26

34750 Ataşehir | İstanbul | Türkiye

+90 216 587 00 00

+90 216 518 24 26-27-28

1915'ten beri.
General Tire. Bir Continental markasıdır.